Jesteś tutaj: Start / Projekty

• Szkoła Bezpiecznego Internetu (posiadamy certyfikat)
  • E-Twinning (posiadamy certyfikat)
  • Radosna Szkoła (posiadamy certyfikat)
  • Szkoła z klasą (posiadamy certyfikat)
  • Owoce i mleko w szkole
  • Eduscience (posiadamy certyfikat)
  • Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń (posiadamy certyfikat)
  • Bezpieczna szkoła – demokratyczny kraj (posiadamy certyfikat)
  • Biblioteka przyjazna uczniowi (posiadamy certyfikat)
  • Świetlica przyjazna uczniowi (posiadamy certyfikat)
  • SKO
  • Święty Jan Paweł II
  • Zaczytana Szkoła
  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
  • Projekt "Szkoła Marzeń"

Wspieramy projekty miejskie:

• Paczkowski Festiwal Filmowy
  • Festyn Pogranicza (korowód średniowieczny)

Realizujemy również programy wspomagające opracowane przez nauczycieli naszej szkoły:

• Umiem pływać
  • Cała Polska czyta dzieciom
  • Jestem paczkowianinem, Ślązakiem i Polakiem
  • Chcę być zawsze zdrowy
  • Świetlica w Trójeczce
  • Innowacje pedagogiczne: Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno -przyrodniczych i technicznych; Podróż do krainy wiedzy.

„ZRÓB TO SAM”

2016-01-20

Systematycznie, od  czterech lat uczniowie niepełnosprawni  naszej szkoły spotykają się co środę na dodatkowych zajęciach. Kółko „Zrób to sam” to innowacja pedagogiczna. Celem zajęć jest  nauka poprzez zabawę. Na zajęciach  wykonują różne ciekawe rzeczy doskonaląc swoje umiejętności  manipulacyjne  poprzez wykonywanie różnych prac np. od kartek świątecznych, malowanie,  przez prace w  masie solnej kończąc na nauce przygotowywania prostych potraw.  Zajęcia te  rozwijają ich  zdolności jak również umiejętność pracy w zespole. Ponadto kształtują pozytywną samoocenę poprzez wyzwalanie aktywności twórczej. Pobudzają wszechstronny rozwój uczestników zajęć. Możliwe jest to ucząc poprzez zabawę.

mgr Krystyna Sołtysek

mgr Jolanta Wolna

Czytaj więcej o: „ZRÓB TO SAM”