VI Festiwal Kolęd i Pastorałek

30 stycznia 2020 r. odbył się w naszej szkole już VI z kolei Festiwal  Kolęd i Pastorałek dla grup przedszkolnych  naszej Gminy, który objęty jest honorowym  patronatem przez Burmistrza Gminy Paczków.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Urszula Marszałek serdecznie witając wszystkich wykonawców i zaproszonych gości. W festiwalu wzięły udział dzieci z Przedszkoli nr 1, 2, 3
w Paczkowie oraz Oddziału Przedszkolnego ze szkoły w Kamienicy.

Na festiwalu obecny był Pan Burmistrz Artur Rolka, Pani  Naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna Rolka, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Wiesław Barabasz, dyrektorzy przedszkoli, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice naszych uczniów i nauczyciele.

Dzieci odważnie prezentowały  kolędy i pastorałki. Wszystkie grupy zaprezentowały się wspaniale, o czym świadczyły gromkie brawa.  Dlatego jury jednogłośnie stwierdziło,
że wszystkie dzieci otrzymają I miejsce. Każde przedszkole otrzymało pamiątkową statuetkę, dyplom oraz słodkie upominki.

Oprócz przedszkolaków  na festiwalu zaprezentowali się nasi uczniowie. Na akordeonie kolędy  zagrali:  Julian Gołuszko, Antoni  Prochera  i  Artur Werner. Kolędę ,,Gdy Śliczna Pani‘’ na skrzypcach zagrała Inga Gabryel. Grą na klawiszach  festiwal ubarwiła Emilia Czajka. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ naszego chóru szkolnego.

Na koniec festiwalu Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie i miłą atmosferę.