Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

godło

I NARODZIŁ SIĘ MIĘDZY NAMI…

 

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdy na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce. 
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.

Słowa ks. Jana Twardowskiego wprowadziły wszystkich zebranych w piękną atmosferę  oczekiwania narodzin Pana Jezusa. Uczniowie z klas VI b i VII a w montażu słowno-muzycznym opowiadającym o Bożym Narodzeniu przenieśli zgromadzonych do odległego Betlejem, gdzie w ubogiej stajence Święta Rodzina radowała się z narodzin Jezusa. Nowinę     o narodzinach Syna Bożego oznajmili z wielką radością aniołowie, radowali się również  pastuszkowie, których gwiazda betlejemska poprowadziła do ubogiej stajenki. Z dalekich krajów przybyli też Trzej Królowie, klękli i pokłon szczerze oddali, darami Jezusa obdarowali. Hetman  uratował Jezusa przed  Herodem i również on złożył swą posługę małemu Jezusowi. Tej nocy bowiem

„Dziecię się narodziło,

przyniosło światu nadzieję i miłość”.

Magię i urok zbliżających się świąt Bożego Narodzenia podkreślały przepięknie zaśpiewane przez chór szkolny i solistki kolędy oraz pastorałki. Świąteczna scenografia, świetna gra aktorska, piękna oprawa muzyczna sprawiły, że przedstawienie bożonarodzeniowe zostało ciepło przyjęte przez zebranych. Pani Dyrektor Urszula Marszałek serdecznie podziękowała nauczycielom świetlicy, religii i muzyki za przygotowanie jasełek oraz złożyła wszystkim zgromadzonym - nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom ciepłe życzenia świąteczne i noworoczne.

Przedświąteczne spotkanie zakończyło się skierowanymi do wszystkich słowami:

By domy Nasze dekorowały: miłość, życzliwość i nadzieja.

Byśmy w codziennym życiu zawsze potrafili oddzielać światło od ciemności, a dobro od zła.
Byśmy mieli siłę, by wybierać dobro.
Byśmy umieli przebaczać i przepraszać.
Uczyć się bezinteresowności na co dzień.
Ciągle przyglądać się niebu.
By zawsze świeciła gwiazda.
By była znakiem, celem, drogowskazem...