CZEKAJĄC NA MIKOŁAJA

„Każdy może zostać świętym Mikołajem

To jest sprawa prostsza bardziej, niż się zdaje

Byle tylko duże serca pomyślały

Kiedy gwiazdka w górze o serduszkach małych”

Szósty grudnia to jakże wyczekiwana data przez wszystkie dzieci, jak również przez niejednego dorosłego. Przede wszystkim jest to dzień, w którym można sprawić radość naszym najbliższym czy przyjaciołom, a cóż piękniejszego jest niż uśmiech na twarzy bliskiej nam osoby. Czasem wystarczy symboliczny podarunek, aby okazać naszą sympatię i pamięć.

Imieniny św. Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dlatego uczniowie naszej szkoły zaprosili do siebie św. Mikołaja licząc na to, że zapomni o małych przewinieniach czy grzeszkach i obdaruje drobnym upominkiem. Niektórzy, na wszelki wypadek, zaopatrzyli się w strój  Mikołaja lub czapkę czy rogi renifera, dlatego tego dnia w szkole było bardzo…czerwono.

Św. Mikołaj odwiedził naszą szkołę w towarzystwie pani Mikołajowej i Elfa, choć starał się to zrobić dyskretnie  „sznur” maluszków wypatrzył go na szkolnym korytarzu i nie było wyjścia- musiał odwiedzić wszystkie klasy. Udowodnił również, że wór bez dna istnieje. Chodząc po klasach składał uczniom świąteczne życzenia oraz rozdawał słodkie upominki, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Ponieważ Mikołaj był w tym roku bardzo wyrozumiały, wszyscy uczniowie bez wyjątku otrzymali słodki upominek.

Taki dzień nie zdarza się zbyt często. Wtedy jesteśmy osobami, które sprawiają, że na twarzach pojawia się uśmiech, a oczy nabierają blasku. Każdy z nas może być takim św. Mikołajem w swoim środowisku. Nieważne, jaką będziesz niósł pomoc. Ważne, że włożysz w nią serce, będziesz miał dobre intencje, a okazanie miłości i troski o drugiego człowieka przyniesie ci radość. Pamiętajmy o tym, żeby naśladować postać św. Mikołaja nie tylko od święta, bo jest on wzorem dobroci, ludzkiej życzliwości, ofiarności i bezinteresownej pomocy innym. Udowadniał to całym swoim życiem, czyńmy podobnie.