KONCERT MUZYCZNY GRUPY CELTIC TRIO

We wtorek 19 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się koncert w wykonaniu zespołu muzycznego Celtic Trio. Na scenie mogliśmy oglądać trójkę niezwykle utalentowanych osób, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej, skocznej muzyki celtyckiej. Potrafią bawić się melodiami i zarażać słuchaczy żywiołem oraz energią.

W czasie koncertu słuchacze z klas V-VIII poznali rodowód muzyki celtyckiej, natomiast młodszym miłośnikom muzyki I-IV zaprezentowano bajkę muzyczną pt. „Legenda o Leprikonie”.

Usłyszeliśmy tradycyjne melodie bretońskie, reele szkockie, irlandzkie jigi oraz balladę w szkockim języku Gaelic. Słuchacze zobaczyli i usłyszeli instrumenty muzyczne charakterystyczne dla Irlandii, Szkocji, Bretanii i hiszpańskiej Galicji, takie jak: dudy hiszpańskie, dudy szkockie, tin whistle, bodhran, bombarda. Mogliśmy również oglądać tradycyjne stroje celtyckie. Największą ciekawość wzbudził kilt- element ludowego stroju Szkotów.Młodzi ludzie obejrzeli również krótki pokaz stepu irlandzkiego, a następnie chętni uczniowie mogli sami spróbować swoich sił w tańcu irlandzkim.

Koncert pozwolił lepiej poznać Celtów, łączących hardość i wojowniczą naturę z umiłowaniem poezji i wrażliwością na piękno muzyki. Taka umuzykalniająca lekcja - to ciekawa forma popularyzacji różnych kultur i rodzajów muzyki wśród młodzieży.