"ŚWIATEŁKA PAMIĘCI"

Koniec października to czas zadumy i refleksji nad przemijaniem. To także czas na pielęgnowanie pamięci o tych, którzy odeszli. Uczniowie- członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz SK PCK i nauczyciele naszej szkoły  (pracownicy świetlicy) zadbali o zapalenie symbolicznego „światełka” na grobach Paczkowian, których z różnych przyczyn nie mogli odwiedzić bliscy.  W mglisty, chłodny poranek, w przededniu  Wszystkich Świętych wolontariusze udali się na cmentarz, by w skupieniu oddać hołd zmarłym.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za włączenie się w tę szlachetną akcję i podarowanie zniczy- „światełek pamięci” (uzbieraliśmy ich  prawie 200!).

"Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią się im płaci. "

Wisława Szymborska