NAUCZYCIEL WIDZI WIĘCEJ NIŻ TYLKO TWARZE DZIECI - ON STARA SIĘ ZOBACZYĆ ICH DUSZE…

„Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce”

Cyprian Kamil Norwid

Taka była myśl przewodnia uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która miała miejsce dnia 11 października 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Paczkowie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Barabasz, Naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna Rolka, przewodnicząca Rady Rodziców Kornela Pajestka- Zarzecka, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani Dyrektor Urszuli Marszałek, która przywitała wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli emerytów, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Następnie przekazała głos uczniom.

Młodzi artyści piosenką oraz słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie swoim występem udowodnili, że dobry nauczyciel nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa wraz z dziećmi wiele wspaniałych chwil. Doskonale zaprezentowali utwory muzyczne i poetyckie związane z październikowym świętem. Mamy nadzieję, że wszyscy obecni miło spędzili czas, wsłuchując się w dźwięki muzyki, doskonałe teksty poetyckie oraz wpatrując się w świetnie przygotowane układy taneczne.

Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Na zakończenie akademii głos zabrała pani Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty, pamiątkowe upominki i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.

Za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie szczególne podziękowania skierowane w stronę pani Dyrektor i grona pedagogicznego popłynęły od  uczniów:

Szanowni Nauczyciele!

My Was doceniamy,

wiemy, że tak wiele dla nas się trudzicie

i w tak ciężkiej pracy upływa Wasze życie.

Każdy z nas w tej szkole znalazł pomocną dłoń,

szczery uśmiech i serce, każdy ma tu drugi dom.

My, uczniowie tej szkoły, z dumą i weselem

Chylimy z uznaniem czoła przed każdym nauczycielem!