JESTEŚMY UCZNIAMI WIELKIEGO POLAKA JANA PAWŁA II

„My, Jana Pawła uczniowie

słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać

pomagać ludziom i wciąż pamiętać…”

Tymi słowami można opisać uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie. Od chwili nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II kontynuowana jest pamięć o NASZYM PATRONIE. Do rytuału szkoły należą uroczyste akademie, będące hołdem dla sławnego Polaka, papieża św. Jana Pawła II.

11 października 2019 roku zgromadziliśmy się na uroczystej akademii, aby oddać hołd wdzięczności za to, że Ojciec Święty był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze zostanie piękną częścią naszej pamięci oraz wzorem do naśladowania. Tegorocznym uroczystościom przyświecało hasło: „PAPIEŻ- NASZ PATRON I WIELKI NAUCZYCIEL”. Uczniowie klasy Va i Vb zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, którego przesłaniem było wyrażenie Papieżowi- św. Janowi Pawłowi II naszej wielkiej wdzięczności oraz przypomnienie Jego nauczania. Z wielkim zaangażowaniem recytowano wybrane utwory liryczne i śpiewano chwytające za serce piosenki. W prezentacji multimedialnej nie zabrakło odniesień do historii naszego kraju, a także elementów biograficznych Jana Pawła II. W trakcie uroczystości w imieniu nauczycieli i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Paczkowie złożono kwiaty pod popiersiem Jana Pawła II, dzięki czemu wydarzenie nabrało jeszcze bardziej podniosłego charakteru.

Oglądając i podziwiając występy artystyczne uczniów , można było odczuć, iż właśnie Jan Paweł II jest blisko, uśmiecha się i błogosławi, dodając wiary i nadziei na każdy dzień. Jesteśmy pewni, iż wielki miłośnik teatru i nieoceniony poeta spogląda na swych podopiecznych i jest dumny z ich wspaniałej twórczości.

TO WIELKI ZASZCZYT- który zobowiązuje, a zarazem pomaga w każdych łatwych i trudnych momentach- BYCIE UCZNIEM WIELKIEGO POLAKA JANA PAWŁA II!