Dzień Głośnego Czytania

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września od 2001 roku  z inicjatywy Polskiej Izby Książki nasza szkoła przeprowadziła akcję głośnego czytania w klasach I-III. Do klas drugich uczennice klasy VIII a dotarły w piątek 27 września z opowiadaniami  z „Gangu słodziaków”, trzecie klasy poznały historie zwierzątek z zielonego lasu 30 września, a pierwszaki  zaznajomiły się ze słodziakami 1 października 2019 r. podczas uroczystości pasowania na czytelnika naszej biblioteki szkolnej.

Tą akcją chcemy promować głośne czytanie dzieciom, ponieważ to ono właśnie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. A poza tym spotkania takie integrują naszych uczniów.

Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Po lekturze dzieci odpowiadały na pytania związane z życiem zwierzaków-słodziaków oraz kolorowały szkice zwierzątek-pluszaków.