UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Oficjalnie 19 czerwca przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2018/2019 dobiegła końca. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego. Jednak nim uczniowie otrzymali świadectwa, wzięli udział  w dziękczynnej mszy św. odprawionej w kościele parafialnym.

Część oficjalną uroczystości rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego oraz szkolnego. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie wraz z wychowawcami, rodzice, nauczyciele. Zebranych powitała pani Dyrektor Urszula Marszałek, która podsumowała miniony rok szkolny.

Dyrektor szkoły  serdecznie podziękowała Radzie Pedagogicznej za całoroczną pracę, trud i zaangażowanie. Uczniom za pracę na miarę swoich możliwości, za liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych, za godne reprezentowanie szkoły. Rodzicom za zrozumienie, zaufanie i okazywaną pomoc oraz życzliwość. Pracownikom obsługi i administracji za codzienny trud i wysiłek. Przyjaciołom szkoły za wszelkie przejawy ludzkiej życzliwości. Do absolwentów skierowała słowa, że w życiu jest wiele rzeczy, które przemijają. Jednak każda z nich pozostawia po sobie jakiś ślad. Dzisiejszy dzień to chwila radosna, ale i pełna zadumy, to poczucie częściowego spełnienia, ale i rodzące się pytania o przyszłość. Przed naszymi absolwentami droga…ku dalszemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości.

Następnie wychowawcy poszczególnych klas wraz z dyrekcją wręczyli nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, a rodzicom listy gratulacyjne i dyplomy „Przyjaciela szkoły”. Specjalną nagrodę i tytuł PRYMUSA SZKOŁY otrzymała Zofia Jałowiec, która uzyskała średnią w nauce 5,73.

Był to również szczególny dzień dla uczniów klas ósmych, którzy stali się absolwentami szkoły. Krótkim wystąpieniem podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za te wspólne lata. Nieodłącznym elementem zakończenia roku jest zawsze uroczysty polonez  w wykonaniu absolwentów- tak było i tym razem. Uczniowie zatańczyli piękny układ tego tańca narodowego. Podczas uroczystości nie zabrakło wielu wzruszeń, bo był to czas na wspomnienie szkolnych sukcesów i drobnych potknięć. Były gratulacje, podziękowania i łza w niejednym oku. Wszystkim absolwentom życzymy realizacji marzeń i planów.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli świadectwa pozostałym uczniom.

Pora schować plecaki, odłożyć książki. Zacznijmy cieszyć się wakacjami - czasem wypoczynku, wycieczek i wypraw w nieznane.

Drodzy uczniowie, radujcie się zachłannie wakacjami, abyście we wrześniu wrócili do szkoły naładowani zapałem i energią do poznawania świata.

Dziękujemy wszystkim za ten rok szkolny. Życzymy miłego oraz bezpiecznego odpoczynku i do zobaczenia po wakacjach!