XIII PIELGRZYMKA RODZIN SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

Wczesnym rankiem 10 czerwca 2019 roku przedstawiciele społeczności szkolnej- uczniowie, Pani Dyrektor, nauczyciele wzięli udział w Pielgrzymce Rodzin Szkół im. Jana Pawła II na Górze św. Anny. Góra św. Anny powitała nas pięknym słońcem, tym radośniej podążyliśmy do Bazyliki św. Anny i oczekiwaliśmy na mszę św.

W gronie około 300 uczniów z 10 szkół  uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. z udziałem pocztów sztandarowych, której przewodniczył ks. Artur Juzwa. Witając przybyłych wypowiedział słowa do zgromadzonych, że jesteśmy szczęśliwcami, gdyż możemy chodzić do Szkoły Jana Pawła II. Dodał również, że patronat Jana Pawła II zobowiązuje: Jego nauka, Jego postawa, to, czego nas uczył przez całe życie od dzieciństwa po ostatnie chwile przebywania tutaj na ziemi- to wyzwanie i zadanie. Życzył nam, abyśmy tego ducha Ojca Świętego gorliwie zdobywali w naszych szkołach, w naszych środowiskach.

Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki wysłuchali krótkiej konferencji, którą wygłosił zaproszony gość, proboszcz parafii katedralnej w Opolu, ks. Waldemar Klinger. Przypomniał, że Jan Paweł II był dla młodych ludzi ojcem, że zawsze się o nich troszczył, ale równocześnie stawiał trudne zadania. Uczył żyć nie na skróty, ale w odpowiedzialności za siebie i innych.

Następnie poczty sztandarowe i wszyscy uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Jana Pawła II, gdzie odmówiona została modlitwa w intencji młodego pokolenia. Po przerwie w Domu Pielgrzyma odbyła się część artystyczna, w której mieliśmy możliwość i zaszczyt zaprezentować montaż słowno- muzyczny pt. „Wypłyń na głębię”. Spotkanie to było okazją do modlitwy, śpiewu i poczucia wspólnoty. I tak, jak śpiewał nasz chór, mogliśmy poczuć „nieziemską siłę rodzinki wujka Karola”.

Nasza wizyta w tym szczególnym miejscu pozostawiła w nas niezapomniane wrażenia i przeżycia skrywane gdzieś w głębi serca. Właśnie tam- na Górze św. Anny- wśród wielu kolegów i koleżanek ze szkół Jana Pawła II poczuliśmy szczególną dumę oraz wielki zaszczyt bycia uczniami szkoły, której patronem jest św. Jan Paweł II. Tak wzmocnieni duchowo jesteśmy gotowi stawić czoło trudom i wyzwaniom, jakie nas czekają w przyszłym roku szkolnym.

Mamy nadzieję, że to nasze rodzinne spotkanie wpłynie na podejmowanie wspólnych wyzwań i przedsięwzięć organizowanych na tym samym fundamencie wychowawczym oraz poszerzy wiedzę na temat życia oraz twórczości Wielkiego Polaka- Świętego Jana Pawła II - w naszych społecznościach szkolnych.