MAJOWY FESTYN RODZINNY

W sobotę 25 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Majowy Festyn Rodzinny pod hasłem „Kochamy Was, Mamy”. Okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej, ale również społeczności lokalnej był przypadający w niedzielę Dzień Matki. Organizatorzy postanowili spędzić go wspólnie z całymi rodzinami.

Głównymi celami festynu były: kultywowanie tradycji, kształtowania u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodzina, zacieśnianie więzi emocjonalnej rodziców ze swoimi dziećmi- wspólne przeżywanie uroczystości, promocja szkoły w środowisku lokalnym, integracja jej ze środowiskiem lokalnym, rozwijanie zainteresowań i zdolności dzieci oraz młodzieży, prezentacja dorobku artystycznego szkoły, dostarczenie uczestnikom wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju.

Pogoda tego dnia nie była idealna, lecz gości na festynie nie brakowało. Na plac szkolny przybyły całe rodziny: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i oczywiście dzieci, aby wspólnie się bawić i korzystać z przygotowanych atrakcji.

Zabawa była wyśmienita! Na dobry początek na scenie zaprezentowano występy artystyczne. Uczniowie dedykowali swoim mamom piosenki, wiersze, układy taneczne oraz życzenia, jako podziękowanie i wdzięczność za troskę oraz wychowanie, za trud i opiekę, za wszelkie wysiłki, jakie wkładają w to, aby każdy dzień był najpiękniejszym dniem w ich życiu.

Było co zajadać! Uczniowie, rodzice i wszyscy pracownicy szkoły wykazali mnóstwo inwencji twórczej i umiejętności, zarówno estetycznych, jak i kulinarnych. Przygotowano stanowiska z potrawami na ciepło i zimno, na słodko i kwaśno, na lekko i ostro. Uczestnicy festynu za drobna opłatą mogli skosztować nieziemskich dobroci mogących zachwycić swym smakiem i aromatem nawet wytrawnych smakoszy. Nie zawiedli rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą. Rodzicom składamy gorące podziękowania za ich wysiłek i zaangażowanie!

Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego.

Jeszcze raz składamy ogromne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację festynu oraz gościom za ich liczne przybycie i szczodrość w przekazywaniu funduszy na rzecz naszej szkoły.