Sukcesy młodych ratowników

W czwartek - 16 maja 2019r. w gościnnych murach otmuchowskiego zamku odbyły się XXII Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy  PCK dla szkół podstawowych. Impreza pod hasłem „Promujemy zdrowy styl życia" zorganizowana została przez  Oddział Rejonowy PCK  w Otmuchowie.  W rywalizacji wystartowało 10 drużyn ze szkół podstawowych z Gmin: Otmuchów, Paczków i Kamiennik.

Celem zawodów było poszerzenie umiejętności uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie wypadkom poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.  Czteroosobowe zespoły pokonywały trasę, na której były umieszczone stacje z upozorowanymi sytuacjami zagrażającymi życiu. Do symulowanych zadań należały: resuscytacja krążeniowo-oddechowa na fantomie, krwotok z nosa, złamanie otwarte kończyny dolnej, omdlenie i uraz kręgosłupa. Pozoracje przygotowali nasi gimnazjaliści.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie po raz drugi udowodnili, że pierwsza pomoc nie jest trudna!

Drużyna w składzie:  Julia Pater, Piotr Kurnyta, Dawid Popiłka, Paweł Szafarczyk (wszyscy z klasy 8b)  zajęła  I.  miejsce!!!

Serdeczne gratulacje dla naszych uczniów!!!!!!!! Dziękujemy pozorantom za ciekawe symulacje zdarzeń na stacjach.