Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

godło

WIELKANOC DLA SENIORA

„Nadzieja dla wszystkich cierpiących,

którą możemy nieść razem”

 

       Ostatni tydzień przed Wielkanocą to zawsze czas przygotowań, zakupów, gotowania, pieczenia, sprzątania… Uczniowie naszej szkoły zatrzymali się na chwilę w tym szalonym pędzie, aby 18 kwietnia 2019 roku udać się z wizytą i osobiście złożyć życzenia pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Paczkowie.

Jest to miejsce, gdzie przebywają osoby potrzebujące ustawicznej pomocy ze względu na stan zdrowia czy podeszły wiek, a których rodziny z różnych względów nie zawsze mogą pozwolić sobie na codzienną obecność. Wiemy, że człowiekowi najbardziej potrzebna jest właśnie obecność drugiego człowieka. Z potrzeby serca powstał więc pomysł odwiedzin podopiecznych ZOL-u. Podczas spotkania złożyliśmy pensjonariuszom życzenia świąteczne i wręczyliśmy własnoręcznie wykonane kartki, palemki wielkanocne oraz czekoladowe smakołyki.

       Każdej wizycie zwykle towarzyszą łzy wzruszenia, rozmowy o troskach dnia codziennego i bardzo potrzebnym w tym wieku zdrowiu. Pensjonariusze choć na chwilę mogą zapomnieć o samotności, zwykłej, szarej codzienności. A wolontariusze kolejny raz mieli szansę przekonać się, jak wiele radości daje wspólne, międzypokoleniowe spędzanie czasu. W trudne, czasem samotne życie starszego pokolenia, wnoszą nieco optymizmu, okraszają codzienność odrobiną pogodnej radości i przedświątecznego nastroju. Spotkania tego rodzaju integrują pokolenia.

Galeria